katarzyna-harasimowicz-podpis

KATARZYNA HARASIMOWICZ

CZYM JEST COACHING?

Coaching pozwala poprawić jakość życia, poznać siebie, odkryć swoje możliwości oraz realizować własne cele. 

Jest zbudowany na bazie pytań, pobudza do myślenia, wykorzystuje zasoby (wiedzę i umiejętności) już posiadane, jest zorientowany na teraźniejszość i przyszłość, pomaga pokonać bariery, rozszerzyć strefę komfortu, znaleźć równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, prowadzi do świadomego dokonywania zmian.

dobry coach

Jest jak przyjaciel od zadań specjalnych, który wprawdzie nie wykona ich za Ciebie, ale stworzy Ci odpowiednie warunki i zapewni wsparcie. Zadba abyś nie czuł się osamotniony w drodze na swój szczyt „K2”, nie zwątpił w siebie i swoje możliwości. Skuteczny coach umożliwi Ci odkrycie swojego najlepszego „Ja”.

Coaching przypomina przyjacielską rozmowę dającą ulgę i spokój, a czasem przypomina przygodę ze zmienną pogodą i zaskakującymi zwrotami akcji. Osoba prowadząca spotkania towarzyszy Ci w tej podróży, zadaje pytania, słucha z uważnością, motywuje i wzmacnia, ułatwia rozwój osobisty klienta.

katarzyna-harasimowicz-krok-do-zmiany
dobry-coach

Czy coach jest potrzebny?

Z pomocy trenera, czyli coacha (czyt. kołcza), warto korzystać w takich dziedzinach życia, jak chociażby życie osobiste (life coaching) czy życie duchowe (soul coaching). Cele i plany życiowe można realizować samodzielnie bez pomocy żadnych specjalistów, więc możesz się zastanawiać czy coach jest potrzebny?

Jeśli zamierzasz wprowadzić ważną i trudną zmianę do swojego życia, to taka pomoc może się okazać naprawdę skuteczna i niezbędna a czasem zbawienna. W przypadku niektórych celów, to tak jakby zapytać, czy zawodnik musi korzystać z pomocy trenera? Wiedz, że na przeszkodzie do osiągania wielu celów stoisz Ty sam. Twoja psychika, podążanie utartymi schematami, wewnętrzne ograniczenia, lęk i obawy, decydują o tym co osiągniesz, a z czego zrezygnujesz. Z tego powodu warto dokonywać odważnych zmian pod okiem doświadczonego dobrego coacha.

coaching-online

Porównanie coachingu do psychoterapii

Coaching bywa porównywany do psychoterapii. W trakcie procesu coachingu mogą zdarzyć się sytuacje, które wymagają nowego spojrzenia, ponownego zrozumienia i przepracowania starych wzorców, które powstały w dzieciństwie czy młodości, na nowe wzorce. Skuteczny coaching uruchamia też emocje i to nie tylko pozytywne, czasami pojawiają się trudne emocje, które są potrzebne, aby ponownie ruszyć w dalszą podróż.

W coachingu skupiamy się głównie na teraźniejszości i przyszłości. Natomiast przeszłość stanowi źródło zasobów oraz trampolinę do odbicia się i do realizacji wyznaczonego celu. Ta forma wsparcia zakłada, że klient jest „kompletny”, a nie „wadliwy” (dlatego nazywany jest klientem a nie pacjentem). Dobry coach nie doszukuje się w nim ułomności, nie diagnozuje zaburzeń, ale zakłada jego dobrostan, a w przypadku podejrzenia wystąpienia zaburzenia psychicznego zaleca kontakt z innym specjalistą.

A co to jest Coach Kognitywny?

Kognitywistyka to, nauka o umyśle, o poznaniu i komunikacji, a więc to interdyscyplinarna dziedzina nauki. Zatem, coaching kognitywny ma podłoże behawioralno-poznawcze, które uruchamia neuroplastyczność mózgu, uznawane obecnie w światowej psychologii za najbardziej efektywne w rozwoju osobistym i treningu zaawansowanych kompetencji.

Jako Coach Kognitywny pracuje z klientem holistycznie, badam wszystkie obszary, ludzkiej natury, zajmuje się człowiekiem jako całością, jego motywacjami, mechanizmami działania, które są najczęściej zautomatyzowane. Jestem silnym sojusznikiem i wspieram osoby swoim entuzjazmem i energią do działania. 
Człowiek to istota trójwymiarowa, istny CUD składający się z Ciała, Umysłu i Duszy, i właśnie w ten sposób pracuję z moimi klientami oraz ze sobą. 

Jestem zaangażowana w Transformację, Ekspansję i Ewolucję Duszy. Pracuje od środka, abyś miał trwałą zmianę.

KORZYŚCI Z COACHINGU

 • Precyzyjne określenie celu zmiany – dokładnie ustalisz co chcesz osiągnąć w ramach coachingu i czy ten cel jest zgodny z Twoimi wartościami (Twoim prawdziwym JA)
 • Zwiększenie poziomu motywacji
 • Poznanie technik i narzędzi stosowanych na drodze do celu
 • Osiągnięcie równowagi pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym (work-life balance)
 •  Przezwyciężenie słabości
 • Odkrywanie siebie: zdobywanie jasności, pewności siebie i odwagi, by być autentycznym sobą
 • Pokonanie własnych ograniczeń
 • Zmiana przekonań
 • Uzyskiwanie wartościowej i mobilizującej informacji zwrotnej od coacha
 • Rozwój umiejętności interpersonalnych
 • Możliwość uzyskania wiedzy przydatnej na co dzień w realizacji kolejnych zmian

Dokładnie tu i teraz jesteś szczęśliwy, ale o tym nie wiesz, ponieważ twoje fałszywe zapatrywania, twój zniekształcony obraz rzeczywistości zamknęły cię w pułapce lęków, niepokojów, przywiązań, konfliktów, poczucia winy; wreszcie w całej gamie ról które odgrywasz, ponieważ tak zostałeś zaprogramowany. Gdybyś potrafił spojrzeć dalej niż sięga to wszystko zrozumiałbyś, że jesteś szczęśliwy, tylko o tym nie wiesz.

- Anthony de Mello

ZACZNIJ TERAZ SWOJĄ PRZEMIANĘ

pomogę ci uzdrowić duszę