KATARZYNA HARASIMOWICZ

katarzyna-harasimowicz-podpis

CZYM JEST TAROCOACHING?

Karty Tarota fascynuje ludzi od wieków. Jego tajemnicza moc, pozwala mi zajrzeć w psychikę ludzką, w przyczynę jego problemów, a pomoc w poszukiwaniu rozwiązań jest niezwykła. Umiejętność czytania kart tarota była dostępna uczonym i badaczom, była wyższym stopniem wtajemniczenia. Nic też dziwnego, że tarotem zainteresowali się psychologowie.

Najbardziej znani z nich to Zygmunt Freud i Carl Gustav Jung. Pierwszy z nich interesował się tarotem, medytował, eksperymentował i poznawał. Z całą pewnością w jego pracach odczuwalne są wpływy tej fascynacji. Dzięki niej powstała teoria świadomości i podświadomości. Jednak prawdziwym specjalistą w dziedzinie tarota był uczeń Freuda – Jung. To on właśnie stworzył koncepcję psychologii analitycznej, teorię nieświadomości zbiorowej i indywidualnej oraz archetypu. Opierały się one na symbolicznej wędrówce człowieka przez życie, czyli obrazach zawartych w arkanach wielkich tarota. Tych dwóch znanych naukowców zainteresowało tarotem całe pokolenia współczesnych psychologów. Uwaga! nie jestem ani wróżką, ani nie przepowiadam przyszłości. Obrazy kart, podpowiadają mi co leży zakopane w podświadomości, czego sobie nie uświadamiasz, i poprzez zadawanie odpowiednich pytań dochodzimy do setna problemu. 

astrologia-coaching

tarot

Tarot jest doskonałym narzędziem do poznania samego siebie i pod tym względem można porównać spotkanie z kartami do spotkania z coachem czy psychologiem. Karty pokazują twoje motywacje, twoje zasoby, jak również blokady. Karty mogą uświadomić ci, jakie masz predyspozycje,  jakie masz ukryte talenty

SESJA TAROCOACHINGOWA

co powiedzą karty?

Mogą pomóc ukierunkować działania tak, abyś w pełni wykorzystał wrodzone zdolności i właściwie pokierował swoim rozwojem. Mogą wskazać  przyczynę niepowodzeń i lęków, co z kolei może ułatwić pokonywanie trudności i problemów, z którymi nie potrafisz się zmierzyć. Tarot może pomóc również ułatwić poznanie pragnień i dążeń osób, z którymi jesteśmy emocjonalnie związani i relacje, które są dla nas ważne. Wiedza o tym jest pomocna przy budowaniu i umacnianiu więzi. Tarot może wskazać, w jaki sposób powinniśmy pracować nad swoim związkiem, co należy zrobić, by go umocnić, nad jakimi płaszczyznami z relacjach z ludźmi należy pracować, aby przynosiły nam szczęście i poczucie spełnienia.

Można śmiało powiedzieć, że Tarot jest czymś w rodzaju duchowego przewodnika i jeśli właściwie wykorzystamy jego możliwości, to dzięki nim będziesz w stanie pokonać trudności, jakie przynosi życie. Tarot ma wiele wspólnego z psychologią i może być niezwykle pomocnym dla człowieka w określaniu życiowej drogi.
Obrazy pomagają dostrzec to, czego my sami nie widzimy. Dzięki symboliczności i wieloznaczności kart każdy z nas ma możliwość pozbierania myśli czy dotarcia do tego, co na co dzień skrywa się poza naszą świadomością. Rozwiązania, które były gdzieś w nas, nagle spadają na nas jak olśnienie. Niejasne przeczucia, które podpowiada nam intuicja zmieniają się w pewność. Mamy możliwość spojrzenia na swoją sytuację z innej perspektywy. Podobnie dzieje się na coachingu. Zadając pytania coach prowokuje do innego spojrzenia na sytuację, na poznanie motywów, które nami kierują.

katarzyna-harasimowicz-podpis

1-na-1 Coaching

Zapraszam na 30minutową bezpłatna sesję coachingową.


ZACZNIJ TERAZ SWOJĄ PRZEMIANĘ

pomogę ci uzdrowić duszę